/  / Długi weekend majowy i ceny paliw

Długi weekend majowy i ceny paliw

e-petrol.pl/Information Market|(2014-04-30 14:56)
null
© Skoda
null

Wielu Polaków już myśli o nadchodzącym długim weekendzie i perspektywie wyjazdu samochodem w dłuższą trasę. W tej sytuacji zmotoryzowanych może zainteresować krótkie zestawienie średnich cen na stacjach tankowania.

Według najnowszych notowań firmy e-petrol.pl, średnie ceny benzyn w Polsce w tym tygodniu nieznacznie się zmieniły. Teraz za litr najpopularniejszej benzyny Pb95 trzeba średnio zapłacić 5,37 zł. Średnia cena detaliczna oleju napędowego po raz kolejny okazała się wyższa o 2 grosze i wynosi średnio 5,36 zł/l.

Niespodzianek nie było w przypadku autogazu, który w ostatnich tygodniach kosztuje średnio niemal tyle samo: ostatni monitoring cen na stacjach paliw tylko potwierdził, że najczęściej w kraju sprzedaje się LPG w cenie około 2,54 zł za litr.

Ceny paliw, monitorowane przez e-petrol.pl, mieszczą się w tym tygodniu w dość szerokich przedziałach: dla benzyny najniższa zanotowana cena wynosiła 5,07 zł, a maksymalnie paliwo oferowano po 5,72 zł/l. Najczęściej jednak właściciele stacji paliw sprzedawali benzynę w cenie 5,37 zł/l, czyli tyle samo co przed tygodniem.

Dwugroszowa podwyżka cen diesla (do poziomu 5,36 zł/l) sprawiła, że znów dość mocno zbliżyły się do siebie ceny obu paliw podstawowych. Oczywiście w zależności od regionu i typu stacji można olej napędowy kupić w cenie poniżej 5 zł/l, jednak zdarzają się też obiekty, które za litr diesla oczekują nawet do 5,75 zł.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane