/  / Discovery Sport z dieslem 2.0 TD4

Discovery Sport z dieslem 2.0 TD4

null
© Land Rover
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Do gamy silnikowej modelu Land Rover Discovery Sport dołącza nowa jednostka wysokoprężna z rodziny Ingenium. 2-litrowy turbodiesel rozwija moc 150 lub 180 koni.

Do gamy silnikowej modelu Land Rover Discovery Sport dołącza czterocylindrowa jednostka wysokoprężna z rodziny Ingenium. 2-litrowy turbodiesel wykonany z aluminium – oznaczenie TD4 – oferowany będzie w dwóch wariantach mocy: 150- lub 180-konnej. Spełnia normy emisji Euro 6.

Według oficjalnych danych fabrycznych, w najbardziej ekonomicznej wersji średnie spalanie zaczyna się od około 4,9 l/100 km (emisja CO2 od 129 g/km).

Motor TD4 w wersji 180-konnej oraz z 9-biegową skrzynią automatyczną zapewnia kierowcy sprint do "setki" w czasie zaledwie 8,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 188 km/h.

Nowy diesel zastępuje w ofercie dostarczaną przez grupę PSA Peugeot Citroen jednostkę o pojemności skokowej 2,2 litra. W początkowym okresie będzie dostępny na rynku europejskim oraz koreańskim – poczynając od maja bieżącego roku.

Land Rover Discovery Sport – Dużo potrafi

Jak ujawnia brytyjski producent, na model Land Rover Discovery Sport – zaprezentowany po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku – wpłynęło dotychczas około 15 000 zamówień, z czego 10 000 złożono jeszcze zanim auto w ogóle było dostępne do jazd testowych.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane