/  / Diesel tańszy od benzyny

Diesel tańszy od benzyny

e-petrol.pl/Information Market|
null
© Mazda
null

W porównaniu z notowaniami z ubiegłego tygodnia średnie ceny paliw na polskich stajach spadły o kilka groszy. Litr benzyny 95 kosztuje aktualnie średnio 5,35 złotych, a diesel lekko przekracza poziom 5,30 złotych za litr.

Według aktualnego zestawienia średnich cen detalicznych paliw na podstawie e-petrol.pl, litr benzyny 95 kosztuje około 5,35 złotych, czyli o 2 grosze mniej niż w notowaniach sprzed tygodnia. O nieco więcej, bo o 3 grosze, potaniał na stacjach tankowania olej napędowy: jego średnia cena detaliczna dla całego kraju wynosi w tym tygodniu około 5,31 zł/l.

W przypadku autogazu średnia cena detaliczna wynosi w tym tygodniu około 2,49 zł/l.

Najwyższe ceny na stacjach (zarówno benzyny, jak i oleju napędowego) utrzymują się - już chyba tradycyjnie - na stacjach Pomorza Zachodniego oraz w województwie mazowieckim. W dużo lepszej sytuacji są zmotoryzowani na Górnym i Dolnym Śląsku, gdzie tankuje się taniej niż średnio w kraju, ale tylko o 3-5 groszy w przypadku benzyny i nawet 9 groszy na litrze mniej, kupując diesel. W pozostałych województwach ceny są bardzo zbliżone do poziomów średnich.

Różnice w cenach paliw są zauważalne na stacjach położonych w centrach dużych miast, przy autostradach i drogach ekspresowych o największym natężeniu ruchu.

W poszukiwaniu atrakcyjnych cen tankowania warto rozejrzeć się za stacjami zlokalizowanymi przy sklepach, gdzie cena paliwa ma stanowić zachętę do przyjazdu i zrobienia zakupów. Spadki cen, choć mogą cieszyć tankujących, to jednak w przypadku benzyny są w pewnym stopniu efektem utrzymywania przez właścicieli stacji bardzo niskich narzutów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane