/  / Diesel i benzyna w jednej cenie

Diesel i benzyna w jednej cenie

e-petrol.pl|
null
© ACE
null

Trzeci tydzień kwietnia 2014 r. przyniósł kolejne zmiany cen na krajowych stacjach paliw. Benzyna bezołowiowa 95 i olej napędowy zrównały się wartościami cenowymi i są oferowane w cenie 5,30 zł/l

Z notowania e-petrol.pl wynika, że w porównaniu z ubiegłym tygodniem nie zmieniła się cena oleju napędowego, a popularna benzyna bezołowiowa 95 i jej droższa odmiana – bezołowiowa 98 podrożały o grosz. Powody do zadowolenia mają natomiast kierowcy aut z instalacją gazową – LPG w najnowszym monitoringu cenowym e-petrol.pl cena tego paliwa spadła o 3 gr na litrze do poziomu 2,56 zł/l (najniżej od października 2013 r.).

Spadek ceny gazu sprawił, że coraz bardziej atrakcyjna stała się proporcja cenowa autogazu w odniesieniu do benzyny 95 – dziś wynosi ona 48,3 proc. Przy założeniu, że średnie spalanie auta na benzynę wynosi 7 l/100 km, a samochód z instalacją gazową zużywa 7,7 l LPG, to oszczędność na każdych 100 km wynosi 17,39 zł.

Tradycyjnie już najtaniej tankują benzynę mieszkańcy woj. śląskiego i dolnośląskiego – po 5,20 zł/l, a z wydatkiem 21 gr więcej, bo po 5,41 zł/l benzynę kupują tankujący w woj. opolskim.  W przypadku oleju napędowego rozpiętość cenowa pomiędzy najdroższym, a najtańszym regionem wynosi także 21 groszy i tutaj także najwięcej kosztuje on na Opolszczyźnie, podczas gdy najmniej z portfela ubywa mieszkańcom sąsiedniego Dolnego Śląska.

Obecnie w sprzedaży hurtowej paliwa drożeją za sprawą głównie drożejącej w ostatnich dniach ropy naftowej i mniej korzystnej relacji dolara do złotówki.  
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane