/  / Diesel 2.0 Toyoty RAV4 teraz z napędem 4x4

Diesel 2.0 Toyoty RAV4 teraz z napędem 4x4

TOYOTA|
null
© Toyota
null

Z okazji 20-lecia Toyoty RAV4 model ten od 2014 roku jest dostępny w wersji AWD w połączeniu z silnikiem 2.0 D-4D o mocy 125 KM. Ceny w zależności od wybranej wersji wyposażenia to 119 900 lub 135 900 złotych.

Napęd o nazwie Integrated Dynamic Drive System (IDDS) jest według Toyoty najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem technicznym w segmencie kompaktowych SUV-ów. Dzięki elektronicznie sterowanemu sprzęgłu ciernemu system dołącza napęd na cztery koła w najkrótszym czasie spośród wszystkich SUV-ów dostępnych na rynku. Konkurencyjne napędy pracują ponad dwukrotnie wolnej.

Ponadto, napęd IDDS integruje pracę trzech systemów jednocześnie: dynamicznego rozdziału momentu obrotowego AWD, systemu stabilizacji toru jazdy VSC oraz elektronicznego wspomagania kierownicy EPS. Moc może być przenoszona na oś przednią i tylną w proporcjach od 50/50 do 100/0.

Ten drugi wariant wybierany jest automatycznie, kiedy samochód porusza się po asfalcie z pełną przyczepnością, dzięki czemu w normalnej eksploatacji obniża się zużycie paliwa.

Cennik Toyota RAV4

Po zjechaniu w lekki teren kierowca ma do dyspozycji przycisk blokady napędu AWD, dzięki któremu do prędkości 40 km/h moment obrotowy jest rozdzielany w stałym stosunku 50/50 na przednią i tylną oś.

Wersja na rok 2014 otrzymała nowy, brązowy kolor nadwozia oraz nowe wzory felg aluminiowych. We wnętrzu pojawiło się także wykończenie skórzane w odcieniach beżowym/terakota.

Z okazji 20-lecia modelu w Polsce oferowany jest także pakiet specjalny o nazwie 20th Anniversary. W jego skład wchodzą elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, chromowana listwa klapy bagażnika, osłona tylnego zderzaka, 18-calowe felgi aluminiowe, system "inteligentny kluczyk", chromowane listwy boczne, lampy ksenonowe i przyciemniane tylne szyby.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane