/  / DEKRA 2015: Sukces Opla Movano

DEKRA 2015: Sukces Opla Movano

null
© Opel
null

W raporcie DEKRA 2015 dostawczy model Opel Movano zajął pod względem niskiej usterkowości pierwsze miejsce w swoim segmencie, uzyskawszy wynik na poziomie 81,6.

"Zwycięstwo w klasie lekkich samochodów dostawczych w tegorocznej edycji raportu usterkowości DEKRA to kolejny argument na rzecz uniwersalnego Movano - mówi Steffen Raschig, dyrektor działu pojazdów użytkowych w firmie Opel. "Zwłaszcza w segmencie pojazdów użytkowych niskie koszty przeglądów i napraw oraz jak najrzadsze nieplanowane wizyty w warsztacie to istotny czynnik ekonomiczny dla wszystkich firm – zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach Europy".

Bogata gama pojazdów użytkowych jest fundamentalną częścią strategii wzrostu DRIVE! 2022, realizowanej przez firmę Opel. Do 2022 roku producent z Russelsheim planuje zwiększyć sprzedaż lekkich pojazdów użytkowych Combo, Vivaro oraz Movano nawet o 80% – do 150 000 sztuk.

Raport usterkowości DEKRA 2015

DEKRA opracowuje coroczne raporty na temat awaryjności pojazdów używanych na podstawie precyzyjnych ocen aut w dziewięciu klasach i trzech przedziałach eksploatacyjnych, wyznaczonych na podstawie przebiegu w kilometrach. Raport opiera się na danych z około 15 milionów przeglądów technicznych z rynku niemieckiego.

DEKRA uwzględnia tylko typowe usterki występujące w samochodach używanych, takie jak korozja układu wydechowego czy luzy w zawieszeniu, co umożliwia dokładną ocenę żywotności i wytrzymałości pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane