/  / DEKRA 2015: Mitsubishi ASX w czołówce

DEKRA 2015: Mitsubishi ASX w czołówce

null
© Mitsubishi
null

Używane Mitsubishi ASX pod względem niezawodności należy do czołowych modeli w segmencie SUV/crossover – wynika z raportu DEKRA 2015 dotyczącego rynku niemieckiego.

Według raportu DEKRA 2015 – dotyczącego rynku samochodów używanych w Niemczech, Mitsubishi ASX należy statystycznie do liderów segmentu SUV/crossover pod względem niskiej usterkowości. W kategorii przebiegu do 50.000 km "japończyk" został sklasyfikowany na pozycji czwartej.

Jednocześnie ASX wypada dobrze w kategorii eksploatacyjnej między 50.000 a 100.000 km, gdzie uzyskał piąty najlepszy wynik – i to mimo faktu, że akurat pod względem liczby ocenionych modeli omawiany segment rynkowy liczy aż 53 reprezentantów.

Co warto podkreślić, crossover Mitsubishi może na rynku niemieckim pochwalić się wysokimi notami za niezawodność nie tylko na podstawie opracowana według DEKRA 2015. ASX ma się bowiem czym pochwalić również w statystykach innego stowarzyszenia rzeczoznawców nad Renem – czyli GTU, gdzie według opublikowanego ostatnio zestawienia uzyskał w segmencie SUV/crossover miejsce drugie – ax aequo z Audi Q3.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane