/  / Debiut w fabryce Opla w Russelsheim

Debiut w fabryce Opla w Russelsheim

GM ()|
null
© GM
null

Współpraca firmy Opel z siostrzanymi markami należącymi do General Motors wkroczyła w nową erę. Dziś linię produkcyjną zakładów w Rüsselsheim opuścił pierwszy Holden — Insignia VXR w srebrnym kolorze Silver Lake, z silnikiem o mocy 325 KM — przeznaczony na rynek australijski i nowozelandzki.

"Przez najbliższe lata będziemy ściśle współpracować z naszym australijskim partnerem we wszystkich aspektach, w których jest to uzasadnione” — powiedział dr Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Grupy Opel. „Ta współpraca nie tylko dowodzi kompetencji naszych konstruktorów i atrakcyjności naszych produktów, ale także pozwoli zwiększyć wykorzystanie mocy produkcyjnych naszych zakładów. Cieszymy się, że nasz udany flagowy model będzie dostępny także w Australii i Nowej Zelandii”.

Astra, Cascada i Insignia są cenione w Europie za osiągi i wysoką jakość wykonania, więc doskonale uzupełnią ofertę marki Holden, a my będziemy mogli zaoferować naszym klientom szerszy wybór” — powiedział Bill Mott, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w firmie Holden.

Holden Insignia VXR jest znany w Europie kontynentalnej jako Opel Insignia OPC. Producent z Rüsselsheim ogłosił w maju 2014 r., że od 2015 r. zamierza eksportować europejskie samochody pod marką Holden.

Oprócz Insignii VXR do Australii i Nowej Zelandii trafią także modele Astra GTC i najbardziej usportowiona Astra VXR (odpowiednik Astry OPC) — również jako Holdeny. Dopełnieniem oferty będzie elegancki kabriolet Cascada. Holdeny Astra i Cascada będą produkowane w fabryce w Gliwicach.

Współpraca z firmą Holden w ramach GM nie jest jedynym przedsięwzięciem tego typu, o którym firma Opel poinformowała w ostatnich miesiącach. Kilka tygodni temu na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Detroit marka Buick zaprezentowała kabrioleta Cascadę. W zeszłym roku ogłoszono także, że firma Opel jeszcze w bieżącej dekadzie uruchomi w Rüsselsheim produkcję nowego modelu Buicka na rynek amerykański.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane