/  / Dacia poprosi do ASO

Dacia poprosi do ASO

UOKIK|
null
© Dacia
null

Klienci marki Dacia będą proszeni o stawienie się ze swoim samochodem w ASO. Wszystkiemu winna ewentualna usterka fabryczna w układzie kierowniczym takich modeli jak Logan czy Dokker.

Kampania serwisowa obejmie na polskim rynku wybrane egzemplarze takich modeli marki Dacia jak Dokker (X67), Logan II/Sandero II (X52) oraz Lodgy (J92) – wyprodukowane od 17 września do 4 grudnia ubiegłego roku.

Zachodzi bowiem podejrzenie, że w przypadku niektórych egzemplarzy w momencie wystąpienia znacznego obciążenia w układzie kierowniczym może dojść do pęknięcia przegubu drążka kierowniczego od strony przekładni kierowniczej. Podczas jazdy opisana usterka mogłaby doprowadzić do utraty panowania kierowcy nad pojazdem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 590 pojazdów – PATRZ TUTAJ

W związku z zaistniałą sytuacją w autach zostanie przeprowadzona kontrola numeru fabrycznego przekładni kierowniczej i – jeżeli będzie to konieczne – zostaną wymienione drążki kierownicze. Generalny importer powiadomi właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z ASO.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane