/  / Dacia Lodgy skazana na sukces?

Dacia Lodgy skazana na sukces?

Dacia|
null
© Dacia
nullnullnullnullnullnull

W ciągu zaledwie dwóch tygodni w kwietniu złożono we Francji ponad 4 500 zamówień na nowy model Dacia Lodgy. Samochód oferowany jest nad Sekwaną w czterech poziomach wyposażenia do wyboru. Ceny wahają się od 9 900 do 16 500 EUR.

Na rynku polskim Dacia Lodgy będzie dostępna jesienią bieżącego roku. Według wiarygodnych źródeł, podstawowa wersja auta będzie kosztować poniżej 40 000 zł.

Dacia Lodgy powstała jako produkt mający za zadanie spełnić oczekiwania rodzin poszukujących wszechstronnego auta za umiarkowaną cenę, zazwyczaj decydujących się na zakup samochodu używanego. Samochód wyróżnia się wyjątkowo przestronnym wnętrzem oraz funkcjonalnością. Może pomieścić nawet 7 osób. Zwraca uwagę wymiarami vana klasy C (długość 4,50 m) za cenę vana klasy B.

Lodgy jest pierwszym modelem nowej generacji samochodów Dacii, a jednocześnie zachowuje wszystkie typowe dla tej marki cechy. Linia nadwozia sprawia wrażenie solidności i zapowiada przestronne wnętrze.

Dacią Lodgy po bezdrożach Maroka

Stylistyka wnętrza utrzymana jest w nowym tonie i zwraca uwagę wyższą jakością wykończenia. Lodgy oferuje nowe, niespotykane dotąd w Dacii elementy wyposażenia, takie jak system multimedialny Media Nav z panelem sterującym wbudowanym w konsolę i 7-calowym ekranem dotykowym, obejmujący: nawigację, radio, telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz umożliwiający podłączenie zewnętrznych urządzeń.

Dzięki praktycznej możliwości zmiany konfiguracji w zależności od różnych potrzeb i bagażnikowi o pojemności mogącej sięgać w konfiguracji dwumiejscowej aż 2 617 dm3, Lodgy dysponuje niezwykle przestronnym wnętrzem.

W początkowym okresie model ten będzie sprzedawany z trzema silnikami: 1.6 MPI 84, 1.5 dCi 90 i 1.5 dCi 110. Ofertę silników wkrótce uzupełni nowa jednostka 1.2 TCe 115, wprowadzona niedawno do oferty Renault Megane i Renault Scenic.

Lodgy, przeznaczone do sprzedaży na rynkach całego świata, jest produkowane w zakładzie w Tangerze (Maroko).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane