/  / Dacia do poprawki

Dacia do poprawki

UOKIK|
null
© Dacia
null

Generalny importer marki Dacia poinformował, że wybrane egzemplarze modelu Dacia Lodgy oraz Dokker mogą mieć usterkę fabryczną. Wada zostanie usunięta w ramach stosownej akcji naprawczej.

Chodzi dokładnie o samochody wyprodukowane w okresie od 13 czerwca 2013 do 24 stycznia bieżącego roku. Ustalono, że w niektórych egzemplarzach może dojść do poluzowania rygli zamków oparcia tylnej kanapy z powodu niewłaściwego zastosowania metody korekty jej położenia. W przypadku ewentualnego zderzenia lub nagłego hamowania wiąże się to z ryzykiem niedostatecznego przytrzymania pasażerów na tylnym siedzeniu.

Nieodpowiednie może być również zabezpieczenie pasażerów na tylnym siedzeniu przed uderzeniem przez bagaże. Ponadto mogą pogorszyć się właściwości eksploatacyjne tylnej kanapy.

Na rynku polskim opisaną kampanią naprawczą objętych jest 688 pojazdów marki Dacia (patrz TUTAJ).

W związku z zaistniałą sytuacją w pojazdach zostanie przeprowadzona kontrola dokręcenia rygli zamków oparcia tylnej kanapy i ich wymiana, gdy okaże się to konieczne. Generalny importer powiadomi listownie właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane