/  / Dach Jaguara F-Type otwiera się w 12 sekund

Dach Jaguara F-Type otwiera się w 12 sekund

Webasto|
null
© Jaguar
null

W latach 70-tych Jaguar E-Type stał się legendą swoich czasów. Po ponad czterdziestu latach Jaguar zdecydował się na wprowadzenie jego następcy (F-Type). To pod wieloma względami pierwszy od 50 lat prawdziwie sportowy model Jaguara.

Dwumiejscowy roadster jest eleganckim i atrakcyjnym autem o dynamicznych osiągach. Webasto-Edscha, dział Webasto specjalizujący się w rozwiązaniach dla kabrioletów, zaprojektował system dachowy do nowego Jaguara F-Type.

Aby zagwarantować kierowcy niezapomniane wrażenia z jazdy kabrioletem wystarczy nacisnąć przycisk, by w ciągu zaledwie 12 sekund otworzyć miękki, elegancki dach. Dach otwiera się i zamyka w pełni automatycznie również podczas jazdy, o ile prędkość nie przekracza 50 km/h.

Przełącznik jest wbudowany w oparcie pod ramieniem i może być w wygodny sposób obsługiwany zarówno przez kierowcę, jak i przez pasażera.

Po otwarciu dach składa się w kształt litery "Z" w dogodnym miejscu za siedzeniami.

W momencie złożenia dachu jego przednia część spoczywa na górze jak pokrywa, co oznacza, że dodatkowa osłona nie jest wymagana. Niezależnie od otwarcia dachu, ten dwuosobowy samochód zachowuje całkiem sporą jak na coupe pojemność bagażnika (196 litrów).

Układ kinematyczny dachu wykorzystuje napęd elektryczny, dedykowany sterownik  opracowany został przez Webasto-Edscha. System ten redukuje głośność pracy do minimum. Ponadto pomaga utrzymać niską wagę systemu dachowego, a zatem przyczynia się do lekkiej konstrukcji całego pojazdu.

Pożegnanie szumu wiatru
Osłona akustyczna, do wyprodukowania której została wykorzystana specjalna tkanina i dodatkowa warstwa izolacyjna, zapewnia idealną akustykę wnętrza w pozycji zamkniętej, niwelując szum wiatru (nawet podczas osiągania wysokiej prędkość).

Ogrzewana tylna szyba z czołowym wykończeniem z tkaniny dodatkowo optymalizuje izolację akustyczną i poprawia wygląd samochodu.

Dach nowego Jaguara F-Type dostępny jest w kolorach czarnym, bordowym, beżowym i w odcieniu kamiennej szarości. Kupujący może także wybrać pomiędzy dwoma: czarnym lub kamienno-szarym (kolorem obicia wewnętrznej części dachu).  

System dachowy do modelu kabrioletu Jaguar F-Type został zaprojektowany w głównej siedzibie Webasto-Edscha w Hengersbergu i jest montowany w Coventry w Wielkiej Brytanii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane