/  / Czy zwycięży Fiat 500X?

Czy zwycięży Fiat 500X?

null
© BMW
null

Tym razem to nie o rywalizacji o nagrodę Car of the Year, lecz o ciekawym plebiscycie na najlepsze rozwiązania stosowane w projektowaniu i produkcji karoserii samochodowych (EuroCarBody 2014).

Jury kongresu EuroCarBody złożone jest z międzynarodowych specjalistów, którzy po wysłuchaniu prezentacji poświęconej każdemu z poszczególnych modeli zgłoszonych do konkursu biorą udział w głosowaniu, oceniając m.in. koncepcję projektu, technologię produkcji oraz jakość wykonania karoserii samochodowych.

Oto w kolejności alfabetycznej modele samochodów, które zgłoszono do tegorocznej edycji konkursu EuroCarBody:
- Audi TT
- BMW i8
- Chevrolet Corvette Z06
- Fiat 500X
- Ford Mustang
- Jaguar F-Type
- Mazda2
- Mercedes Klasy C
- Peugeot 308
- Renault Twingo
- Subaru WRX
- Volvo XC90

Odnośnie samego Fiata 500X to nie ma jeszcze opublikowanych oficjalnych materiałów prasowych. Koncern przygotował na razie tylko krótki zwiastun, który jest do obejrzenia poniżej.


Tegoroczna edycja kongresu EuroCarBody odbędzie się w dniach 21-23 października. Na jej zakończenie uczestnicy spotkania wybiorą najlepszy projekt karoserii spośród przedstawionych koncepcji. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich edycjach konkursu najwyżej oceniono projekty Mercedesa (SL oraz Klasa S). Z kolei produkowany w Polsce model Fiat 500 został zdobywcą nagrody EuroCarBody za rok 2007.

Na samym początku tego artykułu krótko wspomnieliśmy o zupełnie innym głosowaniu w plebiscycie Car of the Year 2015, do którego zapraszani są dziennikarze motoryzacyjni z różnych krajów Europy. Aktualna lista modeli branych pod uwagę przez jury tego akurat konkursu znajduje się TUTAJ.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane