/  / Czy to będzie Mazda CX-4?

Czy to będzie Mazda CX-4?

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnull

Czy prezentowany we Frankfurcie nowy koncept Mazdy jest zapowiedzią jakiegoś konkretnego modelu w gamie? Jeśli tak, to mógłby pojawić się na rynku jako Mazda CX-4.

Podczas startującej właśnie międzynarodowej wystawy IAA Frankfurt 2015 Mazda prezentuje auto koncepcyjne a'la crossover. Projekt nosi nazwę zapożyczoną z języka japońskiego – "Koeru". Samochód powstał zgodnie z językiem stylistycznym Kodo oraz z wykorzystaniem całego wachlarza rozwiązań technologiczno-konstrukcyjnych Skyactiv.

Koncepcyjny crossover Mazdy mierzy na długość 4600 mm. Na szerokość ma 1900 mm, a na wysokość – 1500 mm. Ten atrakcyjny dla oka model z linią nadwozia przypominającą nieco coupe jest w stanie pomieścić na pokładzie do 5 osób, przy rozstawie osi wynoszącym 2700 mm.

Czas pokaże
Jak twierdzi brytyjski serwis Auto Car, pozytywne przyjęcie Mazdy Koeru przez szeroką publiczność może skłonić koncern z Hiroszimy do przygotowania wersji produkcyjnej takiego samochodu. Mógłby on "wpasować się" w gamie Mazdy między CX-5 a mniejsze od niego CX-3.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane