/  / Czy ten elegancki SUV trafi do Europy?

Czy ten elegancki SUV trafi do Europy?

Citroen DS 6WR
© Citroen
Citroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WRCitroen DS 6WR

Czy mówi Wam coś nazwa Citroen DS 6WR? Jest to nowy kompaktowy SUV klasy premium, jaki francuski koncern szykuje do premiery handlowej jeszcze w tym roku. Na razie mowa jest o sprzedaży DS 6WR wyłącznie na rynku chińskim.

Mierzący 4,55 m długości, Citroen DS 6WR anonsowany jest jako pierwszy SUV w gamie serii DS, inspirowany modelem koncepcyjnym Wild Rubis. Samochód dysponuje rozstawem osi wynoszącym 2,73 m, a kabina pasażerska powinna być przestronna i bardzo wygodna.

DS 6WR korzysta z technologii Grip Control, która zapewnia przeniesienie napędu bez konieczności odwoływania się do napędu na 4 koła, co pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2. Pod maską znajdą się do wyboru jednostki napędowe 1.6 e-THP 160 lub 1.6 THP 200 z bezpośrednim wtryskiem sekwencyjnym zasilanym wysokociśnieniową pompą paliwową oraz z turbosprężarką typu Twin Scroll. Silniki współpracują z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów.

Po modelu DS5, wprowadzonym przez koncern PSA Peugeot Citroen do sprzedaży we wrześniu 2013 roku, oraz DS 5LS, który na rynek trafił pod koniec marca, DS 6WR będzie trzecim już modelem DS produkowanym w fabryce w chińskim Shenzhen.

Koncern zapowiada, że DS 6WR zostanie wprowadzony na rynek pod koniec roku i w pierwszej kolejności trafi do klientów Państwa Środka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane