/  / Czy Octavia zdobędzie Car of the Year 2014?

Czy Octavia zdobędzie Car of the Year 2014?

SKODA|
null
© Skoda
null

Nowa Octavia jest coraz bliżej zdobycia jednej z najbardziej pożądanych nagród w przemyśle motoryzacyjnym, jaką jest tytuł Car of the Year. Z grona trzydziestu kandydatów "czeszka" awansowała do finałowej siódemki.

Wylansowana na początku bieżącego roku Octavia to już trzecia generacja bestsellera Skody. Zarówno wersja liftback, jak i kombi zapewnia trudną do pobicia relację ceny do jakości, przejawiającej się rekordową przestrzenią i maksymalną funkcjonalnością wzbogaconą przemyślanymi rozwiązaniami.

Na rynku europejskim Octavia dostępna jest w dwóch wersjach nadwozia (liftback i kombi), każda także w sportowej odmianie RS. Dodatkowo dla wersji kombi dostępny jest napęd 4x4.

Awans Octavii do siódemki najlepszych samochodów plebiscytu potwierdza bardzo dobry odbiór, jakim cieszy się Octavia. W parze idzie sukces komercyjny: w listopadzie bieżącego roku sprzedaż Octavii w Europie Zachodniej wzrosła o prawie 61%.

Octavia od początku istnienia była bardzo ważnym modelem dla Skoda Auto: pierwsza generacja, debiutująca w 1996 roku, wyznaczyła początek współpracy pomiędzy czeskim producentem a koncernem Volkswagen. Od tego momentu klientom na całym świecie dostarczono już blisko cztery miliony egzemplarzy Octavii; wynik ten to około 38% łącznej sprzedaży marki z tego okresu, co czyni Octavię numerem 1 w 118-letniej historii marki.

Finałowa siódemka Car of the Year 2014

Car of the Year to jedna z najbardziej prestiżowych i pożądanych przez producentów nagród w przemyśle motoryzacyjnym, wręczana od 1964 roku. Przyznawana jest przez grono 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy.

Podczas testów w lutym panel jurorski Car of the Year oceni kandydatów ze ścisłego finału pod względem takich cech jak innowacja, jakość, relacja cena/wartość użytkowa oraz design. Uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników i rozdania nagród będzie miała miejsce 3 marca podczas targów Geneva Motor Show.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane