/  / Czy nowy Volt zaiskrzy?

Czy nowy Volt zaiskrzy?

null
© Chevrolet
null

Podczas styczniowej wystawy NAIAS 2015 w Detroit światło dzienne ujrzy model Chevrolet Volt drugiej generacji. Technologicznym odpowiednikiem Volta w gamie marki Opel jest Ampera.

W porównaniu z poprzednią wersją nowy Chevrolet Volt ma być samochodem udoskonalonym pod każdym względem, poczynając od technologii a na stylistyce kończąc.

Volt to jeden z pierwszych na świecie samochodów elektrycznych o rozszerzonym zasięgu. W aktualnej jeszcze wersji Chevrolet pierwsze 80 kilometrów pokonuje korzystając z energii elektrycznej zgromadzonej w 16 kWh akumulatorze litowo-jonowym, przy zerowej emisji CO2. Po wyczerpaniu energii akumulatora uruchamiana jest jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra (generator), która zasila akumulator, dzięki czemu zasięg wzrasta do ponad 500 kilometrów.

Jak wynika z danych dotyczących rynku amerykańskiego, w roku kalendarzowym 2013 statystycznie prawie 7 na 10 nabywców Volta wcześniej jeździło samochodem marki nienależącej do koncernu GM. Najwięcej było w tej grupie użytkowników Toyoty Prius.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane