/  / Czy nowe Megane zagrozi Golfowi?

Czy nowe Megane zagrozi Golfowi?

IBRM SAMAR|
null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Renault po raz kolejny chce spróbować swoich sił w rywalizacji z liderem europejskiego segmentu kompaktów – Volkswagenem Golfem. Podczas wystawy we Frankfurcie światło dzienne ujrzy model Megane w zupełnie nowym wcieleniu.

Kompakt spod znaku rombu wyróżnia się m.in. sportowo zaprojektowaną linią nadwozia oraz dużą dbałością o jakość. Jak podkreślają przedstawiciele Renault, nowemu Megane pod względem wizerunkowym bliżej ma być do aut z segmentu D (czyli modelu Talisman – patrz niżej) niż B (postrzeganie jako większy "brat" Clio).

Na razie z oficjalnych materiałów Renault nowe Megane znamy jako 5-drzwiowego hatchbacka. Na rynku polskim wersja ta zadebiutuje wiosną 2016. Potwierdzona jest również premiera Megane kombi (Grandtour). Sprawą nie do końca jasną pozostaje natomiast to, czy nowe Megane – wzorem swojego poprzednika – oferować też będzie w gamie odmianę coupe oraz kabriolet.

W tym miejscu warto dodać, że z Volkswagen Golfem rywalizować będzie jako nowość rynkowa nie tylko wspomniane Renault Megane IV. Do ofensywy szykuje się bowiem i Opel, który gruntownie przebudował i unowocześnił Astrę.

Atak na klasę średnią
Drugą tegoroczną nowością produktową Renault będzie na targach we Frankfurcie model reprezentujący segment D – samochód ten nie będzie jednak nazywać się już Laguna, lecz Talisman. Na międzynarodowej imprezie w Niemczech poznany od razu dwie wersje nadwoziowe Talismana: limuzynę oraz kombi. Samochód zwraca uwagę m.in. przestronnym wnętrzem oraz ciekawymi elementami stylistycznymi – jak np. światła do jazdy dziennej LED, które kształtem przypominają literę "C" stykającą się niemal ze zderzakiem.

Renault ma też w planach premierę w segmencie pickupów. Zapowiedzią tego akurat modelu jest projekt koncepcyjny Alaskan, który zrealizowano wspólnie z japońskim Nissanem wykorzystując niektóre elementy konstrukcyjne z nowej Navary.

Pickup Renault ma być gotowy do premiery rynkowej już w roku 2016.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane