/  / Czy Mazda wygra konkurs WCOTY 2016?

Czy Mazda wygra konkurs WCOTY 2016?

null
© Mazda
null

Który z modeli startujących w konkursie o nagrodę "World Car of the Year 2016" sięgnie po najwyższe trofeum? Spore szanse na sukces ma japońska Mazda.

Niedawno ogłoszono listę półfinalistów w konkursie o nagrodę dla samochodu roku 2016 na świecie – World Car of the Year. Oprócz modeli branych pod uwagę w kategorii głównej niezależne jury głosować też będzie na swoich faworytów w czterech kategoriach dodatkowych. Takich jak auta luksusowe i sportowe, jak również najlepszy design i ekologia.

Aż 4 nominacje
Wśród kandydatów do trofeum spore szanse na sukces ma Mazda. A to za sprawą takich modeli jak nowe MX-5 oraz kompaktowy crossover CX-3. Oba auta brane są bowiem pod uwagę przy głosowaniu o nagrodę główną WCOTY, a dodatkowo spróbują swoich sił w kategorii "World Car Design" (najlepsza stylistyka).

W organizowanym co roku konkursie WCOTY poszczególne modele ocenia jury złożone z 73 dziennikarzy motoryzacyjnych, którzy reprezentują różne kraje świata – w tym i Polskę. Zwycięzców rywalizacji poznamy ostatecznie 24 marca podczas salonu New York International Motor Show 2016.

Listę modeli, które zostały na placu boju w konkursie WCOTY 2016, znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane