null
© Subaru
null

Nasi południowi sąsiedzi przyznali niedawno nagrody w ramach cyklicznie organizowanego konkursu o tytuł "Samochód Roku". W plebiscycie edycji 2016 wysoko zapunktował Subaru Levorg.

Jury, w skład którego wchodzą profesjonalni dziennikarze motoryzacyjni w Czechach, oddało swoje głosy na jeden z 30 nominowanych modeli samochodów. W głosowaniu wybrano pięciu finalistów: Subaru Levorg, Ford Mustang, Skoda Superb, Volvo XC90 oraz Opel Astra.

Wyróżniony brązowym medalem Levorg uplasował się za Skodą oraz Oplem. Najnowsze dziecko Subaru zostało tym samym jednym z trzech najbardziej docenionych samochodów na czeskim rynku.

W omawianym konkursie przyznana została także nagroda specjalna "Techniczna Innowacja". W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się system EyeSight stosowany w Outbacku.

To nie koniec wyróżnień dla aut spod znaku Plejad – w głosowaniu publiczności również Outback otrzymał srebrny medal w kategorii samochodów klasy średniej i wyższej-średniej. To samo miejsce na podium zapewnił sobie Subaru Levorg, którego nagrodzono srebrem w klasie niższej-średniej.