/  / Czerwcowe statystyki na drogach

Czerwcowe statystyki na drogach

MSW|
null
© Skoda
null

Czerwiec to pierwszy pełny miesiąc, w którym obowiązywały nowe przepisy z zaostrzonymi karami dla piratów drogowych. Czy w tym czasie odnotowano spadek liczby wypadków oraz zabitych?

Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, od 18 maja kierowcy zatrzymani za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na trzy miesiące. Surowsze są też kary przewidziane za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów.

W czerwcu na polskich drogach śmierć poniosło 199 osób. To o 76 mniej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Spadła także liczba rannych – z 4 017 do 3 327. Ogólna liczba wypadków drogowych zamknęła się natomiast liczbą 2 659, co oznacza spadek o 645 w porównaniu z czerwcem 2014.

Policja odnotowuje ponadto spadek liczby wypadków drogowych, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy. W czerwcu miało miejsce łącznie 113 takich zdarzeń – czyli o 75 mniej niż przed rokiem.

Warto też odnotować, że w okresie od 18 maja do 28 czerwca za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h funkcjonariusze podczas kontroli zatrzymali kierowcom łącznie 3 457 praw jazdy.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane