/  / Czekając na lifting Forda Mondeo

Czekając na lifting Forda Mondeo

null
© Ford
nullnullnullnullnull

Dla europejskich klientów prezentowana na targach NAIAS 2016 nowość spod znaku Forda wydaje się nader interesująca. Mowa o zmodernizowanej wersji modelu Fusion, którego odpowiednikiem na Starym Kontynencie jest Mondeo.

Międzynarodowe targi motoryzacyjne NAIAS 2016 w Detroit były otwarte dla szerokiej publiczności w dniach 16-24 stycznia. Wśród premier doczekaliśmy się prezentacji zmodernizowanej wersji modelu Ford Fusion. Jego odpowiednikiem na rynku europejskim jest Mondeo.

Nową wersję Forda Fusion można rozpoznać m.in. po zmienionym układzie przedniej części nadwozia wraz ze wzorem atrapy chłodnicy, która teraz odrobinę mniej przypomina maskę a'la Aston Martin.

Klienci w USA będą mogli zamówić Fusiona z szeregiem nowych lub udoskonalonych systemów, których zadaniem jest ułatwienie pracy kierowcy i niedopuszczenie do ewentualnego zderzenia lub potrącenia pieszego.

Funkcję pokładowego systemu multimedialnego w Fordzie klasy średniej pełni nowy SYNC 3.

Latem w salonach
Nową wersją flagową w gamie na rynek amerykański jest Fusion V6 Sport z napędem na wszystkie koła. Pod maską znajdziemy podwójnie doładowany silnik 2.7 EcoBoost V6, który rozwija moc maksymalnie 325 koni oraz do 475 Nm momentu obrotowego.

Na rynku w USA nowy Ford Fusion zawita do salonów latem, a wspomniana wersja Fusion V6 Sport – kilka tygodni później. Na styczniowej wystawie w Detroit firma nie poinformowała niestety, które elementy z amerykańskiej limuzyny trafić mogą do oferty Forda Mondeo w Europie.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane