/  / Czas na model Lexus RC F

Czas na model Lexus RC F

LEXUS|
null
© Lexus
nullnullnullnullnullnull

Lexus RC F jest sportową wersją pokazanego w listopadzie podczas Tokio Motor Show nowego RC coupe. Samochód wyposażono w 5-litrowy silnik benzynowy o mocy ponad 450 KM. Został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować stabilność potrzebną w aucie o tak dużej mocy, nigdy wcześniej nie uzyskaną w Lexusach z silnika V8.

Charakterystyczna klepsydrowa kratownica osłony chłodnicy dominuje z przodu, a jego siatka obejmuje "L" Lexusa od górnej linii maski do dolnej krawędzi auta. Maska jest podniesiona wyżej niż w modelu RC, co wzmacnia jego sylwetkę i daje poczucie wyjątkowej mocy, jaką prezentuje model F.

Wloty powietrza i kanałów chłodzenia umieszczone pod przednim zderzakiem i błotnikami oraz strategicznie umieszczone aerodynamiczne stabilizatory jeszcze bardziej oddają sportowy charakter samochodu.

Wloty powietrza w tylnej części przedniego błotnika tworzą kształt litery "L", łącząc się z poszerzonymi progami, cztery trapezoidalne końcówki układu wydechowego z tyłu uzupełniają agresywny, sportowy charakter auta.

Nic dziwnego. Jego projekt powstał na bazie supersamochodu Lexus LFA. Aktywny tylny spojler wysuwa się przy prędkości od 80 km/h i chowa, gdy prędkość zmniejszy się poniżej 40 km/h, aby utrzymać linię wersji coupe.

Trzy warianty 10-ramiennych 19-calowych kutych felg aluminiowych dostępne są w zależności od wersji: dwa z nich są polerowanie mechanicznie, jeden ręcznie.

Projekt wnętrza
Kokpit Lexusa RC F wzmacnia agresywną sylwetkę. Unikalnie zaprojektowane są zegary, kierownica, fotele, pedały i wykończenia. Tablica zegarów zmienia się w zależności od wyboru czterech trybów jazdy. Kierowca może dostosować zakres informacji, kolor wyświetlacza i rozmiar tekstu.
 
Komfort pasażerów jest także bardzo istotny. RC F został wyposażony w kierownicę o eliptycznym przekroju i optymalnie umieszczonymi łopatkami zmiany biegów, a fotele tylne z wysokimi oparciami i logo Lexusa w zagłówkach przylegają jak doskonale dopasowana sportowa odzież.

Fotele można zamówić w pięciu rodzajach wykończenia z kontrastowymi przeszyciami.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane