/  / Crossover Toyoty z dieslem czy bez?

Crossover Toyoty z dieslem czy bez?

Toyota C-HR 2016
© Toyota
Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016Toyota C-HR 2016

Nowa Toyota C-HR wejdzie na rynek europejski w wersji hybrydowej oraz z silnikiem benzynowym. Czy w gamie znajdzie się też miejsce i dla diesla?

W gamie mierzącego 4,35 m długości crossovera Toyoty ważne miejsce zajmie wersja hybrydowa. Będzie mieć ona moc 122 koni. Według danych fabrycznych, średnia emisja dwutlenku węgla nie przekracza w tym wypadku poziomu 90 g/km.

C-HR hybrydowy układ napędowy dzieli z nowym Priusem. Sprawność cieplna silnika benzynowego została podniesiona do aż 40%. Zadbano też o zmniejszenie wagi i wymiarów innych komponentów systemu hybrydowego, a także o ich optymalne rozmieszczenie, co dodatkowo przyczyniło się do obniżenia środka ciężkości samochodu.

A co z dieslem?
Toyota C-HR będzie też dostępna z silnikiem 1.2 Turbo o mocy 116 KM. To motor, który zadebiutował w Aurisie przy okazji niedawnego liftingu. Dla klientów przygotowano do wyboru 6-biegową ręczną skrzynię biegów lub bezstopniową przekładnię CVT, zaprojektowaną pod kątem szybkości reagowania.Japoński koncern póki co nie wspomina natomiast oficjalnie o wersji wysokoprężnej dla Toyoty C-HR. Czyżby takiej jednostki miało w gamie modelowej zabraknąć w Europie?

W odpowiedzi na nasze pytanie, przedstawiciel firmy wyjaśnił, że wprowadzenie silnika Diesla rozważane jest w dalszych terminach. Generalny importer zakłada, że w Polsce około 70% sprzedanych egzemplarzy Toyoty C-HR będzie hybrydami.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane