/  / Crossover Tesli z unoszonymi drzwiami

Crossover Tesli z unoszonymi drzwiami

null
© Tesla
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wiele mówi się teraz o autach z silnikiem Diesla i o toksyczności spalin trafiających do środowiska. Czy w tej sytuacji dla potencjalnych klientów alternatywą przy zakupie stanie się pojazd elektryczny – taki jak np. nowy crossover Tesli?


Mierzący 5 metrów długości model Tesla Model X to crossover z napędem elektrycznym, w którym zastosowano dwa silniki. Jak na razie klienci mogą wybierać spośród następujących wersji: o mocy maksymalnie 518 lub 762 KM. Mocniejsza odmiana osiąga prędkość 0-96 km/h (60 mil/h) w czasie zaledwie 3,2 sekundy. Słabszy wariant pod tym względem też nie ma się czego wstydzić: 4,8 sekundy.

Przy pełnym naładowaniu baterii Tesla Model X z napędem na wszystkie koła jest w stanie pokonać dystans około 400 km. Maksymalnie można zaś pędzić z prędkością 250 km/h.

Drzwi Falcon Wing
Bodaj najbardziej charakterystyczną cechą w stylistyce Tesli Model X są unoszące się do góry boczne drzwi tylne ("Falcon Wing"). Ułatwiają one dostęp do drugiego oraz – ewentualnie – do trzeciego rzędu siedzeń. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza osoby, których samochód stoi ciasno zaparkowany obok innych pojazdów.Inną ciekawostką jest zastosowanie filtra HEPA, który ma za zadanie zapewniać idealnie czyste powietrze w kabinie pasażerskiej bez względu na stopień zanieczyszczeń na zewnątrz.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane