/  / Corvette Stingray 2014 już w drodze do salonów

Corvette Stingray 2014 już w drodze do salonów

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnull

Chevrolet rozpoczął dostawy nowego modelu Corvette Stingray Coupe 2014 do salonów dealerskich w USA.

"Widok transporterów wypełnionych modelami Stingray zmierzającymi do klientów we wszystkich zakątkach kraju jest niesamowity - powiedział Dave Tatman, manager fabryki General Motors w Bowling Green. "Wszyscy pracownicy zakładu w Bowling Green są dumni z nowej Corvette Stingray, co widać również w wysokiej jakości wykonania każdego egzemplarza i dbałości o każdy detal".

Fabryka w Bowling Green wyprodukowała około 1 000 sztuk modelu Corvette Stingray z przeznaczeniem dla klientów indywidualnych. Większość z tych aut ma trafić do dealerów w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Corvette Stingray 2014 to siódma generacja tego samochodu sportowego, który od czerwca 1981 roku jest budowany wyłącznie w fabryce w Bowling Green.

Zakład w Bowling Green został poddany modernizacjom wartym 131 milionów USD, z czego około 52 mln przeznaczono na nową nadwoziownię do produkcji aluminiowej ramy pojazdu.

Jako ciekawostkę warto nadmienić, że proces wytwarzania tego nowego komponentu po raz pierwszy w dziejach odbywa się na miejscu w fabryce.  

Źródłem napędu jest silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 l współpracujący z siedmiobiegową przekładnią manualną wyposażoną w technologię aktywnego dostosowywania obrotów. Corvette Stingray 2014 wyposażony w sportowy układ wydechowy rozwija 460 KM mocy przy 6000 obr./min oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4600 obr./min.

Jest to więc najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii, przyspieszający od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Charakteryzuje się również niższym zużyciem paliwa niż poprzednik.

Corvette siódmej generacji wejdzie do sprzedaży w wybranych krajach europejskich pod koniec roku. Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane