/  / Corsa podgryza Swifta

Corsa podgryza Swifta

null
© Suzuki
null

Reprezentant Opla oraz Suzuki toczą zaciętą rywalizację o prymat w segmencie aut małych na rynku węgierskim. Póki co, w wyścigu o pozycję lidera dosłownie "o włos" prowadzi Swift.

Według danych firmy analitycznej Datahouse, najpopularniejszym modelem małym na węgierskim rynku osobówek jest Suzuki Swift – wytwarzany przez japoński koncern w fabryce działającej właśnie w kraju nad Balatonem. Od stycznia do końca września na zakup Swifta zdecydowało się w węgierskich salonach nieco ponad 1 300 klientów. To zarazem wynik lepszy od tego sprzed roku o prawie 4,5%.

Swiftowi kroku próbuje dotrzymać Opel Corsa, który podczas jesiennej wystawy motoryzacyjnej w Paryż 2014 doczekał się godnego miejmy nadzieję następcy. W swoim segmencie rynku węgierskiego Corsa zajmuje miejsce drugie ze stratą do Suzuki, która aktualnie wynosi zaledwie 30 oczek. Warto dodać, że w porównaniu ze sprzedażą rok wcześniej wynik miejskiego Opla poprawił się w kraju nad Balatonem aż o 58,5%.

Pozostałe modele segmentu B na rynku węgierskiej są za Swiftem i Corsą daleko z tyłu. Trzecie miejsce na podium należy do Forda Fiesty (760 egzemplarzy), natomiast czwarty jest Volkswagen Polo (720 sztuk).


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane