/  / Corsa nie może być pewna zwycięstwa

Corsa nie może być pewna zwycięstwa

null
© Toyota
null

Opel Corsa czy Toyota Yaris? Na rynku nowych osobówek w Grecji trwa zacięta rywalizacja o to, który z dwóch wymienionych maluchów zajmie ostatecznie pierwsze miejsce w sprzedaży na koniec całego roku 2014.

Jak wynika z zestawienia sprzedaży za okres od stycznia do końca października, tylko dwa modele tak naprawdę liczą się jeszcze w wyścigu o zajęcie pierwszego miejsca na rynku nowych samochodów osobowych w Grecji A.D. 2014. To reprezentujące segment aut miejskich Opel Corsa oraz Toyota Yaris. Po dziesięciu miesiącach roku kalendarzowego prowadzi Corsa, która uzyskała wynik na poziomie łącznie prawie 3 400 egzemplarzy.

Przewaga Corsy nad Yarisem nie jest jednak duża. Na koniec października wyniosła ona około 55 egzemplarzy. Dodatkowo warto podkreślić jeszcze jeden aspekt. Otóż w samym październiku Corsa uzyskała dopiero trzeci wynik całego zestawienia, plasując się na rynku greckim kolejno za Yarisem oraz VW Polo.

Model Toyota Yaris, który niedawno przeszedł istotne zmiany modernizacyjne, w rywalizacji z Corsą nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Za to sam Opel już czeka na debiut w salonach Corsy piątej generacji.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane