/  / Corsa i Qashqai jak ciepłe bułeczki

Corsa i Qashqai jak ciepłe bułeczki

null
© Opel
null

W styczniu Opel Corsa – jako model nowej generacji – zwiększył na rynku europejski sprzedaż aż o prawie 50%. Mocno punktuje też Nissan Qashqai.

Jak wynika z zestawienia TOP-10 najchętniej kupowanych modeli osobowych na rynku europejskim według JATO Dynamics, Opel Corsa uzyskał w styczniu imponujący wzrost sprzedaży aż o 49,3%. Rejestracje dla nowej Corsy przekroczyły poziom 21 200 egzemplarzy. To daje miejsce piąte wśród bestsellerów moto-rynku w Europie.

Nadal rośnie też szybko sprzedaż modelu Nissan Qashqai – aktualnie szóstego gracza w europejskim zestawieniu najlepszych modeli. "Japończyk", który w aktualnej wersji wszedł na rynek mniej więcej rok temu, znalazł uznanie ponad 18 100 klientów. To o 42% więcej niż w styczniu roku minionego.

Na brak klientów nie mogą też narzekać takie modele spoza europejskiej listy TOP-10 jak np. Mercedes Klasy S (+71%), MINI (+78%) oraz Volkswagen Passat (+27,3%).

Natomiast w ujęciu liczbowym absolutnym liderem rankingu popularności w Europie jest nadal Volkswagen Golf. W styczniu bieżącego roku kompakt z Wolfsburga osiągnął wynik rzędu 41 300 sztuk, poprawiając tym samym swoje notowania o 5,4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane