/  / Corsa do wzięcia za 40 800 złotych

CENY | Corsa do wzięcia za 40 800 złotych

(2014-10-15 15:50)
null
© Opel
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Opel Corsa w salonach nad Wisłą pojawi się na początku przyszłego roku. Ceny podstawowej, 3-drzwiowej wersji auta zaczynają się na poziomie od 40 800 złotych.

Tyle trzeba będzie zapłacić za wersję wyposażeniową Essentia z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy maksymalnie 70 KM. Natomiast bardziej funkcjonalny wariant 5-drzwiowy w wersji Essentia z tym samym silnikiem można będzie kupić od 42 100 złotych.

Corsa standardowo wyposażona jest m.in. w system stabilizacji toru jazdy ESC, zestaw 6 poduszek powietrznych, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, szyby elektryczne z przodu, system wspomagania ruszania na wzniesieniach oraz tryb City, ułatwiający manewrowanie kierownicą przy niskich prędkościach.

Opcjonalnie nową Corsę będzie można "uzbroić" w liczne systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy, m.in. w asystenta parkowania, który rozpoznaje wolne miejsce na parkingu i automatycznie parkuje samochód, system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu lusterek (ultradźwiękowe czujniki informują kierowcę o zagrożeniu kolizją również podczas zmiany pasa ruchu), przednią kamerę Opel Eye drugiej generacji z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, systemem ostrzegania przed niezamierzonym zjazdem z pasa ruchu, automatycznymi światłami drogowymi, układem monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu i systemem ostrzegającym o zagrożeniu kolizją czołową.

Ponadto, Corsa będzie dostępna z systemem multimedialnym IntelliLink jako opcja.

W gamie silnikowej do oferty wprowadzono wykonany w całości z aluminium, trzycylindrowy silnik benzynowy 1.0 ECOTEC Direct Injection Turbo, dostępny w dwóch wariantach: o mocy 90 KM oraz 115 KM. Gama benzynowców obejmuje ponadto 4-cylindrowe jednostki o pojemności skokowej 1,2 oraz 1,4 litra.

Nowością jest turbodoładowany motor 1.4 o mocy 100 KM, osiągający 200 Nm momentu obrotowego w przedziale 1850-3500 obr./min. Jest to najwyższa wartość momentu w obecnie dostępnej gamie zespołów napędowych Corsy.

Diesle montowane w Corsie to natomiast udoskonalone jednostki 1.3 CDTI o mocy 75 oraz 95 koni. Najoszczędniejsza wersja miejskiego Opla – z dieslem o mocy 95 KM, 5-biegową przekładnią manualną i systemem odzyskiwania energii hamowania – spala według oficjalnych danych fabrycznych około 3,2 litra na 100 km w cyklu mieszanym (emisja CO2 to 85 g/km).

Wszystkie jednostki spełniają normy emisji Euro 6.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane