/  / Corolla w topowej formie!

Corolla w topowej formie!

null
© Toyota
null

Reprezentant Toyoty – nie dość, że utrzymał pozycję lidera jako #1 w światowym rankingu modeli, to jeszcze ustanowił nowy rekord sprzedaży w ciągu roku.

Toyota Corolla, Volkswagen Golf oraz Ford F-Series. Tak według firmy analitycznej Focus2Move przedstawia się czołowa trójka najpopularniejszych modeli na świecie A.D. 2015.

Na pierwszym miejscu podium znów uplasowała się Corolla. Trudno ten fakt uznać za niespodziankę. Godna podkreślenia jest jednak informacja, że światowa sprzedaż reprezentanta Toyoty po raz pierwszy przekroczyła pułap 1,3 mln egzemplarzy (+4,7%).

Golf i pickup Forda w górę
O jedno oczko w górę awansował w światowym rankingu popularności Volkswagen Golf. Co ciekawe, kompakt z Wolfsburga jeszcze nigdy w ciągu jednego roku nie zebrał na koncie aż milion sprzedanych egzemplarzy (+8,4%).

Trzeci w kolejności gracz to natomiast Ford F-Series (920 000 sztuk). Rok wcześniej ten najpopularniejszy w USA samochód był w rankingu światowym na pozycji #4. I podobnie jak wspomniana wyżej dwójka też poprawił notowania z roku 2014, choć nie tak wyraźnie jak Corolla czy Golf, bo "tylko" o 1,6%.

Focus poza podium
Z kolei na pozycję czwartą – z drugiej – w zestawieniu najlepiej sprzedających się modeli na świecie został zepchnięty inny model Forda, czyli Focus. Wynik na poziomie poniżej 830 000 sztuk oznacza spadek aż o 19,4%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane