/  / Coraz droższe paliwa

Coraz droższe paliwa

e-petrol.pl/Information Market |
null
null

Luty nie był dobrym miesiącem dla kierowców. Ceny paliw rosły trzy tygodnie z rzędu i szybko pożegnaliśmy się z marzeniami o tankowaniu benzyny "95" za mniej niż 4 złote za litr.

Skala lutowych podwyżek na stacjach jest naprawdę wyraźna. W porównaniu z początkiem miesiąca 95-oktanowa benzyna kosztuje o 20 groszy więcej, natomiast w przypadku oleju napędowego zwyżka wynosi aż 30 groszy. Tym samym ceny paliw wróciły do poziomów notowanych na początku roku.

Do tych zmian wydatnie przyczynił się mijający tydzień. Zanotowano w nim średnio 8-groszowy wzrost ceny benzyny bezołowiowej 95, która aktualnie kosztuje średnio 4,49 zł/l. Olej napędowy drożał jeszcze szybciej – litr kosztuje o 10 groszy więcej niż w minioną środę. Średnio płacimy za niego 4,59 złotych.

W odwrotnym kierunku poruszają się natomiast ceny autogazu, które w tym tygodniu spadły o 4 grosze do poziomu średnio około 1,89 zł/l. Tankowanie pojazdów napędzanych LPG jest coraz tańsze, a obniżkowa seria trwa już od początku grudnia. W tym okresie autogaz potaniał aż o 26%.

Na mapie poszczególnych regionów Polski wyróżnia się Lubelszczyzna, gdzie koszty tankowania są najniższe zarówno dla benzyny "95", jak i dla oleju napędowego. Średnia dla tego pierwszego paliwa to 4,41 zł/l, zaś litr diesla to wydatek rzędu 4,49 zł.

W odmiennych nastrojach od mieszkańców Lubelszczyzny mogą być kierowcy z województwa zachodniopomorskiego – najdroższa benzyna ze średnią na poziomie około 4,56 zł/l - oraz świętokrzyskiego – rekordowo drogi w tym tygodniu olej napędowy (4,65 zł/l).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane