/  / Continental zwycięzcą testu opon zimowych ADAC 2013

Continental zwycięzcą testu opon zimowych ADAC 2013

Continental|
null
© Continental
null

Zimowy bieżnik ContiWinterContact TS 850 zajął pierwsze miejsce w najnowszym teście według ADAC, ÖAMTC i TCS. Zwycięstwo zapewniły mu najlepsze wyniki na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych drogach. W teście wzięły udział 32 modele opon do samochodów klasy średniej i wyższej.

Automobilkluby ADAC z Niemiec, ÖAMTC z Austrii oraz TCS ze Szwajcarii ogłosiły niedawno wyniki wspólnie przeprowadzonych testów opon w dwóch popularnych rozmiarach 185/60 R 15 T i 225/45 R 17 H. Opona ContiWinterContact TS 850 w obu zakresach zdobyła najwyższe noty. 32 modele opon oceniono w 18 kategoriach: na ośnieżonych, oblodzonych i mokrych nawierzchniach.

W przypadku mniejszej z opon eksperci ADAC zwrócili szczególną uwagę na nadzwyczajne osiągi, jakimi odznacza się ona na mokrych, ośnieżonych i oblodzonych drogach. Docenili również niewielkie opory toczenia i zużycie  samej opony, jakie charakteryzują ContiWinterContact TS 850.

Większą z opon eksperci również ocenili najwyżej w kategorii, podkreślając zrównoważenie właściwości bieżnika i przyznając najwyższy wynik za osiągi na śniegu oraz na mokrych i suchych nawierzchniach. Zwrócili też uwagę na jej wyjątkową trwałość.

ContiWinterContact TS 850 jest zimową oponą klasy premium do samochodów kompaktowych i średnich. Jest dostępna w 50 różnych rozmiarach, o średnicach od 14” do 17” i pasuje do samochodów licznych marek z Europy, USA i Azji.

Od wprowadzenia na rynek w 2012 roku wspomniana opona regularnie wygrywa w licznych testach, bądź zyskuje najwyższe rekomendacje.

Inne opony z grupy Continental, które również uzyskały dobre wyniki, to Uniroyal MS plus 77 w kategorii 225/45 R 17 H i Semperit Speed-Grip 2 w rozmiarze 185/60 R 15 T.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane