/  / Continental liderem rankingów ADAC 2013

Continental liderem rankingów ADAC 2013

Continental|
null
© Continental
nullnull

ContiSportContact 5 zwyciężyła w tegorocznym teście opon sportowych przeprowadzonym przez ADAC. Twórcy rankingu wysoko ocenili osiągi uzyskiwane przez oponę Continental na suchej i mokrej nawierzchni oraz jej wpływ na redukcję zużycia paliwa.

W rankingu przeprowadzonym przez ADAC wraz z OAMTC, TCS i Instytutem Warentest wyróżniono również ContiPremiumContact 5.

Inżynierowie Continental po raz kolejny udowodnili, że ich bieżniki nawet kilka lat od premiery nie mają sobie równych: ContiSportContact 5 pokonał 18 konkurentów i zdobył pierwsze miejsce w teście opon w rozmiarze 225/45 R17, który obecnie jest wykorzystywany nie tylko w samochodach sportowych, ale także w kompaktowych i średniej klasy.

Instytut Warentest uznał ContiSportContact 5 za "jedną z najlepszych opon", a TCS opisało ją jako "dobrą we wszystkich kategoriach wpływających na bezpieczeństwo".

"Premiera ContiSportContact 5 odbyła się w 2011 r. na torze wyścigowym Autodromo Internacional Algarve w Portugalii. Już wtedy kierowcy testujący nową oponę byli pod wrażeniem, jak dobrze radzi sobie w trakcie pokonywania ostrych zakrętów na mokrej i suchej nawierzchni. Jak pokazują wyniki najnowszych testów ADAC, nasz bieżnik jest na tyle innowacyjny, że mimo upływu lat gwarantuje najwyższe osiągi spośród opon dostępnych na rynku - podkreśla Izabela Zalewska, marketing manager w Continental Opony Polska.

W kategorii opon do małych samochodów (rozmiar 185/60 R 15), ContiPremiumContact 5 zajęła drugie miejsce. Autorzy rankingu z ADAC uznali, że opona gwarantuje "doskonałą równowagę, optymalne prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, jak również odznacza się niskim zużyciem paliwa".

Co więcej, szwajcarski automobilklub TCS uznał, że ContiPremiumContact 5 jest "dobra we wszystkich kategoriach".

Ubiegłoroczna nowość Continental otrzymała również ocenę 'bardzo polecana' w pierwszym tegorocznym rankingu opon letnich przygotowanym przez ACE (Auto Club Europa).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane