/  / Co tam słychać w ojczyźnie Pandy?

Co tam słychać w ojczyźnie Pandy?

null
© FIAT
null

Czy Fiat Panda – etatowy lider sprzedaży nowych osobówek na rodzimym rynku włoskim – nadal pozostaje poza zasięgiem zagranicznych rywali? A może dominacji Pandy zaczyna zagrażać któryś z jej koncernowych braci?

Jak wynika z danych rejestracyjnych za pierwszy kwartał bieżącego roku, najchętniej kupowanym modelem na rynku nowych osobówek we Włoszech pozostaje Fiat Panda. Dzięki wynikowi na poziomie niemalże 32 800 egzemplarzy, reprezentant Fiata nie musi się aktualnie obawiać żadnego z innych konkurentów w wyścigu o fotel lidera – nawet wśród produktów marek, które należą do tego samego koncernu co Panda.

Tymczasem miejsce drugie należy we włoskich statystykach sprzedaży do Fiata 500L, legitymującego się wynikiem na poziomie "tylko" prawie 17 500 egzemplarzy. A trzeci stopień podium jest w rękach Lancii Ypsilon – wytwarzanej w tyskich zakładach grupy Fiat Chrysler Automobiles (15 500 egzemplarzy).

Wśród marek wywodzących się historycznie spoza słonecznej Italii najwyżej sklasyfikowanym graczem w zestawieniu TOP-10 rynku włoskiego jest Renault Clio (#6), które uzyskało rezultat ponad 12 500 egzemplarzy.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane