/  / Co powiecie na taką Klasę S?

Co powiecie na taką Klasę S?

MERCEDES-BENZ|
null
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas marcowej wystawy w Genewie odbędzie się premiera nowej Klasy S Coupe. Mercedes trafi do salonów w drugiej połowie roku w wersji S 500 Coupe, z jednostką V8 biturbo o mocy 455 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowa Klasa S Coupe jako pierwsza będzie oferowana z opcjonalnym "widzącym" zawieszeniem Magic Body Control wzbogaconym o funkcję pochylania w zakrętach. Auto „kładzie się” w zakrętach podobnie do motocyklisty lub narciarza. Przyspieszenie boczne działające na podróżujących zostaje ograniczone, a sami podróżni pewniej siedzą w swoich fotelach.

Celem nowej funkcji nie jest umożliwienie osiągania wyższych prędkości, ale zwiększenie przyjemności prowadzenia i komfortu jazdy, zwłaszcza na pozamiejskich drogach.

Zawieszenie Magic Body Control z Active Body Control korzysta z kolumn wyposażonych w cylindry hydrauliczne (tłoki) osobno regulujące siłę tłumienia dla każdej kolumny. Zależnie od profilu zakrętu funkcja pochylania zmienia punkt bazowy każdej kolumny. Pozwala to w ciągu ułamków sekund automatycznie i nieprzerwanie pochylać samochód w zakrętach pod kątem do 2,5 stopnia (zależnie od prędkości i przebiegu drogi).

Innowacyjne zawieszenie wykrywa zakręty, korzystając zarówno z kamery stereoskopowej za przednią szybą, rejestrującej krzywiznę drogi do 15 m przed autem, jak i z dodatkowego czujnika przyspieszenia poprzecznego.

Funkcja pochylania w zakrętach może być wybrana jako jeden z trzech trybów jazdy za pomocą przełącznika ABC; działa w zakresie prędkości 30-180 km/h.

Nadwozie nowego Mercedesa mierzy 5027 mm długości, 1899 mm szerokości, 1411 mm wysokości przy rozstawie osi równym 2945 mm. Przedni pas coupe tworzy wrażenie pewności siebie: dominuje tu wlot powietrza z trójwymiarowym, diamentowym wypełnieniem oraz w pełni LED-owe przednie lampy z ich charakterystycznym spojrzeniem, podkreślonym przez diodowe "brwi" świateł do jazdy dziennej.

W połączeniu ze standardowym systemem inteligentnego oświetlenia LED Intelligent Light System dostępne są unikalne przednie lampy ozdobione 47 kryształami Swarovskiego. 17 kryształowych kamieni tworzy kształt świateł do jazdy dziennej, a 30 okrągłych koralików wypełnia moduł kierunkowskazów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane