/  / Co najchętniej kupują Włosi

Co najchętniej kupują Włosi

null
© FIAT
null

Oczywiście głównie samochody marek rodzimych! Podsumowanie wyników sprzedaży nowych osobówek od stycznia bieżącego roku po raz kolejny potwierdza, że na Półwyspie Apenińskim najczęściej kupują Fiaty.

W rankingu nowych samochodów osobowych we Włoszech prym wiedzie Fiat Panda. Od stycznia do końca lipca sprzedaż tego modelu wyniosła prawie 64 900 sztuk. To jednocześnie aż o prawie 29 000 egzemplarzy więcej niż drugi w statystkach Fiat Punto (35 900 rejestracji).

W sumie do aut marek włoskich należą wszystkie czołowe miejsca zestawienia do pozycji piątej włącznie. Obok Pandy i Punto są to kolejno Fiaty 500L oraz 500, a także Lancia Ypsilon.

Dopiero na pozycji szóstej plasuje się najwyżej sklasyfikowany model wśród marek niewywodzących się z Włoszech. Jest nim Renault Clio, które od stycznia sprzedało się w kraju pizzy w liczbie 26 200 egzemplarzy. Clio traci aktualnie do Lancii Ypsilon nieco ponad 5 100 sztuk.

Renault wyprzedza natomiast zajmującego siódme miejsce w zestawieniu Volkswagena Golfa. Golf jako aktualny lider sprzedaży nowych samochodów osobowych na całym rynku europejskim pewnie zmierza po pierwsze miejsce podium na koniec całego roku kalendarzowego (podobnie zresztą jak Panda na rodzimym rynku włoskim).

Na liście TOP-10 Volkswagen ma we Włoszech jeszcze jednego swojego reprezentanta. Obok wspomnianego wyżej Golfa jest nim VW Polo, który od stycznia znalazł już ponad 19 500 nabywców, jednak do sklasyfikowanego na pozycji dziewiątej Citroena C3 traci ponad 1 800 oczek.

Mówiąc o rynku włoskim, choć krótko wypada wspomnieć też o marce Alfa Romeo i jej najlepiej sprzedającym się modelu. Jest nim kompaktowa Alfa Giulietta. Od stycznia "włoszka" znalazła w swojej ojczyźnie prawie 13 000 nabywców, co wystarczyło do zajęcia pozycji 15-tej w łącznym zestawieniu za Oplem Corsą, ale przed Peugeot 2008.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane