/  / Co ma wspólnego Volvo z Audi Q5?

Co ma wspólnego Volvo z Audi Q5?

null
© Audi
null

Co może łączyć szwedzką markę premium oraz SUV-a firmy z Bawarii? Odpowiedz – wysoki stopień zadowolenia wśród klientów na rynku motoryzacyjnym.

Jak wynika z badania na temat zadowolenia klientów ADAC Kundenbarometer 2015 na rynku niemieckim, najwyższe noty kierowcy wystawiają Volvo, które w rankingu marek po raz kolejny wylądowało na pierwszym miejscu podium. Oprócz zagadnień, które wpływają na ogólny poziom satysfakcji z posiadanego samochodu, ponad 20 000 osób biorących udział w sondażu wystawiało też poszczególnym firmom punkty za obsługę w salonach dealerskich oraz za pracę serwisu.

W tegorocznej edycji badania ADAC – za Volvo – plasuje się Audi. Tak samo było zresztą i rok wcześniej. Trzeci w stawce jest zaś Mercedes, który jeszcze rok temu musiał zadowolić się lokatą #7. Na drugim końcu w rankingu marek znajdziemy natomiast kolejno takich graczy jak Mitsubishi, Fiat oraz Chevrolet.

Volkswagen, który nad Renem sprzedaje tradycyjnie najwięcej samochodów, w sondażu ADAC ląduje na miejscu #10.

Prymus wśród modeli
Wśród poszczególnych modeli, które sklasyfikowano w badaniu ADAC Kundenbarometer 2015, najwyższą notę odzwierciedlającą zadowolenie z posiadanego samochodu wystawiono Audi Q5 – 82,3.

W poszczególnych segmentach rynku pierwsze miejsce zajmuje Volkswagen up, MINI, Audi A3, Audi A5 oraz Skoda Superb i Roomster, a także Toyota Verso. W klasie SUV-ów na fotel lidera awansowało wspomniane już Audi Q5, które rok wcześniej było sklasyfikowane jako #4.

Co oceniano?
Kierowcy, którzy wzięli udział w badaniu ADAC, wystawiali oceny w takich dziedzinach jak obsługa i komfort, silnik i właściwości jezdne, a także ekonomia, wizerunek marki, przyjazność dla środowiska i serwis. Pytano też m.in. o to, czy w przyszłości dana osoba byłaby skłonna wybrać ten sam model samochodu co obecnie.

W sondażu mogły wziąć udział osoby, które zarejestrowały swój samochód jako nowy w okresie między październikiem 2011 a grudniem 2014. Średni wiek samochodów to około 2 lata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane