/  / Co czwarty kierowca nie sprawdza ciśnienia w oponach

Co czwarty kierowca nie sprawdza ciśnienia w oponach

null
null

Najnowsze badania przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie firmy Michelin pokazują, że 25 proc. polskich kierowców nie sprawdza poziomu ciśnienia w oponach. 15 proc. sprawdza je najwyżej raz w roku, a tylko 9 proc. kontroluje ciśnienie minimum raz w miesiącu.

W związku z tym Michelin, rozpoczął 1 sierpnia kampanię edukacyjną „Ciśnienie pod kontrolą”. Firma chce przypominać, że stan napompowania opon należy sprawdzać raz w miesiącu lub przed każdą dłuższą podróżą. Jest to o tyle ważne, że według badań Michelin właściwe ciśnienie w oponach wpływa na: bezpieczeństwo jazdy, zapewniając większą przyczepność, krótszą drogę hamowania i mniejsze ryzyko pęknięcia opony; trwałość opony poprzez wydłużenie czasu jej użytkowania o jeden sezon oraz na ekonomię i ekologię jazdy poprzez mniejsze zużycie paliwa o około 0,3 l na 100 km.

Tegoroczna akcja „Ciśnienie pod kontrolą” zwraca uwagę na zależność pomiędzy nieprawidłowym ciśnieniem i spowodowanym tym nierównomiernym zużyciem bieżnika. Wiele osób nie zwraca nawet uwagi na tę kwestię, dlatego nie są w stanie w porę zareagować. Warto zatem pamiętać, że jazda na zbyt niskim ciśnieniu powoduje szybsze zużywanie się bieżnika przy jego zewnętrznych krawędziach, natomiast na zbyt wysokim – w jego środkowej części.

„Ciśnienie pod kontrolą” to kampania organizowana w Polsce przez Michelin po raz jedenasty. Pilotażową edycję akcji przeprowadzono po raz pierwszy w 2005 roku. Wtedy 87 proc. przebadanych samochodów miało nieprawidłowe ciśnienie. Był to jeden z najgorszych wyników w Europie. Dlatego od 2006 r. Michelin Polska regularnie prowadzi działania edukacyjne „Ciśnienie pod kontrolą” w całym kraju.

Michelin jest producentem opon do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego oraz motocykli. Jest także wydawcą przewodników, map, atlasów i dostawcą usług internetowych. Siedzibą grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 fabryk w 17 krajach. W naszym kraju Grupa Michelin produkuje opony w zakładzie w Olsztynie.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane