/  / Citroen Jumpy - 2,5 miliona egzemplarzy

Citroen Jumpy - 2,5 miliona egzemplarzy

Citroen|
null
© Citroen
null

Zakład PSA Peugeot Citroen w Sevelnord świętował niedawno wyprodukowanie 2,5-milionowego egzemplarza samochodu.

Z okazji wyprodukowania 2,5-milionowego egzemplarza samochodu, zakład w Sevelnord wręczył kluczyki do CITROËNA JUMPY spółce VEHIPOSTE, należącej do Poczty Francuskiej, której Marka dostarcza samochody od prawie 10 lat. Samochód został wyprodukowany w ramach umowy przewidującej dostarczenie 1200 pojazdów w ciągu dwóch lat.

Samochody pocztowe są wyposażone w specjalne fotele spełniające wymagania Poczty w zakresie ergonomii, opracowane i wdrożone do produkcji przez grupę PSA Peugeot Citroën.

Poza specjalnie zaprojektowanymi siedzeniami w samochodach wprowadzono 11 innych modyfikacji w celu ich dostosowania do potrzeb VEHIPOSTE, np. ograniczenie prędkości do 110 km/h, wbudowanie modułu eko-jazdy i geolokalizacji w wersjach przeszklonych czy też instalacja specjalnych zawiasów.

CITROËN JUMPY, wyprodukowany od momentu wprowadzenia na rynek w 1995 roku w ilości ponad 530 tys. sztuk. Sprzedaż CITROËNA JUMPY na koniec maja 2015 r. osiągnęła 3,5 tys. sztuk wersji dostawczych, co oznacza wzrost w porównaniu do poprzedniego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane