/  / Citroen Cactus znowu zaskakuje

Citroen Cactus znowu zaskakuje

null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Fani motoryzacji na pewno znają model Citroen Mehari. Ten kojarzący się z latami 70. samochód użytkowo-rekreacyjny wraca w nowej postaci – jako Citroen Cactus M.

Francuska marka – z okazji jesiennej wystawy IAA we Frankfurcie – przedstawia koncepcyjnego Citroena Cactusa M. Ten pozbawiony dachu samochód stanowi współczesne odwołanie do modelu użytkowo-rekreacyjnego Citroen Mehari, który powstał na bazie kultowego 2CV ("Kaczka"). W Cactusie M uwagę zwracają takie elementy jak mocno zarysowane błotniki, pionowo ustawiona przednia szyba z centralnie umieszczoną wycieraczką czy lekkie drzwi z plastiku.

Citroen Cactus M to zarazem samochód o wysokich walorach praktycznych. Dzięki całkowicie otwartej kabinie pasażerowie bez problemu mogą zająć miejsce, wskakując od razu na tylne siedzenie. Auto znakomicie nadaje się do wypraw w plener – np. na plażę. W kabinie mamy do dyspozycji szereg przemyślnych schowków i wnęk, można też zabrać ze sobą nawet deski surfingowe.

ZOBACZ TEŻ:
Nowości wystawy IAA Frankfurt 2015

Co ciekawe, piasku czy ewentualnych zabrudzeń np. z wody morskiej można się szybko pozbyć. Wnętrze samochodu dzięki tworzywu neoprenowemu jest przystosowane do mycia strumieniem wody, a we wnękach na nogi zaprojektowano odpływy.Od samego projektu nadwozia dużo bardziej zwyczajny jest natomiast napęd, jaki wybrano dla mierzącego 4,16 m długości Citroena. Pod maską koncepcyjnego Cactusa M pracuje bowiem jednostka benzynowa 1.2 z trzema cylindrami, która rozwija maksymalnie moc 110 KM.

Z oficjalnych źródeł w Citroenie nie ma jak na razie informacji na temat ewentualnego przygotowania wersji produkcyjnej na bazie Cactusa M. W prasie motoryzacyjnej słychać jednak plotki, jakoby marka znad Sekwany zastanawiała się ponoć nad opracowaniem "otwartej" wersji Cactusa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane