/  / Citroen C5 CrossTourer

CENY | Citroen C5 CrossTourer

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Zaprezentowany po raz pierwszy na genewskich targach motoryzacyjnych, Citroen C5 CrossTurer dostępny jest na polskim rynku. Podstawowa wersja z silnikiem 2.0 HDI została wyceniona na 127 500 złotych.

Auto wyróżnia się terenowym designem, dzięki któremu auto zyskało wyrazistą osobowość za sprawą przedłużeń nadkoli oraz belek dachowych, których szary matowy kolor harmonizuje z odcieniem diamentowanych obręczy kół ze stopów lekkich 18’’, chromowanych lusterek bocznych i płyt ochronnych w kolorze szczotkowanego aluminium na zderzakach z przodu i z tyłu.

Tym atrybutom stylistycznym towarzyszy zwiększony o 15 mm prześwit (do prędkości 70 km/h w wersjach z zawieszeniem Hydractive III+).

Na polski rynku oferowany C5 CrossTourer dostępnych jest w wersjach:
- C5 2.0 HDi 160 Exclusive CrossTourer          127 500 zł
- C5 2.0 HDi 160 Automat Exclusive CrossTourer  134 500 zł
- C5 2.2 HDi 200 Automat Exclusive CrossTourer  144 900 zł

C5 CrossTourer posiada zawieszenie dostosowujące poziom sztywności i amortyzacji do prędkości jazdy i stanu nawierzchni, zapewniając optymalny komfort jazdy i stabilność w każdej sytuacji. Automatyczne zmniejszenie prześwitu przy dużej prędkości poprawia aerodynamikę auta.

Przy umiarkowanej prędkości C5 CrossTourer korzysta z dwóch wysokości prześwitu (+ 6 cm do 10 km/h i + 4 cm aż do 40 km/h), ułatwiając pokonywanie trudnego terenu z niewielką prędkością. Zmienny prześwit pomaga również przy załadunku dzięki możliwości zmniejszenia lub zwiększenia wysokości progu bagażnika. Tego typu zawieszenie dostępne jest w całej gamie tego modelu z wyjątkiem wersji z silnikiem HDi 115 montowanym z mechaniczną skrzynią biegów i e-HDi 115 Airdream z 6-przełożeniową skrzynią biegów sterowaną elektronicznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane