/  / Citroen C4 po zmianach

NOWOŚĆ | Citroen C4 po zmianach

null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Kompaktowy Citroen C4 doczekał się zmian modernizacyjnych na rok 2015. Jedną z nowości jest pojawienie się na pokładzie 7-calowego tabletu dotykowego.


Citroen C4 – po czterech latach od premiery rynkowej w roku 2010 i ponad 450 000 sprzedanych egzemplarzy – doczekał się modernizacji. Z zewnątrz samochód producenta znad Sekwany poznać można po lekko zmienionej identyfikacji świetlnej, na którą składają się reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED, natomiast dynamiczny wygląd tyłu podkreślają światła z efektem 3D.

W gamie nowego Citroena C4 przygotowano paletę obejmującą łącznie 9 kolorów nadwozia, w tym dwa nowe lakiery – Gris Galet oraz Gris Platinum.


Tablet dotykowy oraz silniki z Euro 6
W kabinie nowego C4 pojawił się dotykowy tablet 7-calowy, który oferuje następujące funkcje:
- nową dotykową nawigację, która umożliwia widok map w perspektywie 3D, wyświetlanie ograniczeń prędkości, uwzględnia warunki ruchu i pozwala wybrać trasę zapewniającą największe oszczędności paliwa;
-  funkcję multimedialną (radio, streaming audio, podłączenie urządzeń peryferyjnych);
- telefon (zestaw głośnomówiący Bluetooth, dostęp do książki telefonicznej i obsługa jednoczesnych połączeń);
- ustawienia parametrów pojazdu.

Na gamę silnikową Citroena składają się 3-cylindrowe silniki benzynowe PureTech oraz wysokoprężne BlueHDi, które już dziś spełniają normę Euro 6. W połączeniu z technologią Stop&Start i zastosowaniem opon o małym oporze toczenia pozwalają osiągnąć poziom zużycia paliwa, wynoszący według danych fabrycznych od 3 l/100 km w wersji BlueHDi 100 S&S BVM oraz około 4,8 l/100 km wersji PureTech 130 S&S EAT6.

Do osiągnięcia takich parametrów przyczynia się również nowa, 6-biegowa automatyczna skrzynia biegów EAT6.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane