/  / Citroen C4 Cactus z nagrodą flotową

Citroen C4 Cactus z nagrodą flotową

null
© Citroen
null

Citroen C4 Cactus, który wjedzie do salonów sprzedaży w drugiej połowie roku, ma już na koncie nagrodę branży flotowej w Wielkiej Brytanii. "Francuz" został uhonorowany wyróżnieniem w jednej z kategorii plebiscytu Fleet World.

Citroen C4 Cactus został przez Brytyjczyków nagrodzony w kategorii "Design of the Year" za innowacyjność, niekonwencjonalność, prostotę koncepcji oraz wysoką funkcjonalność. Dzięki tym cechom marka znad Sekwany próbuje na nowo zdefiniować podejście do tworzenia samochodów przeznaczonych do użytkowania w mieście. Walory użytkowe C4 Cactusa  podnoszą np. Airbumps, czyli wbudowane w drzwi i zderzaki elastyczne elementy z poduszkami wypełnionymi powietrzem.

Wymienialne elementy Airbumps chronią auto przed drobnymi uszkodzeniami w codziennym użytkowaniu, o której jakże łatwo podczas jazdy zatłoczonymi ulicami miast. Elastyczna warstwa z TPU (termoplastyczny poliuretan) z kapsułami wypełnionymi powietrzem amortyzuje lekkie uderzenia. Airbumps nie wymagają szczególnego utrzymania i bezpośrednio wpływają na obniżenie kosztów utrzymania samochodu oraz napraw.  

Co więcej, Airbumps umożliwiają spersonalizowanie wybranego egzemplarza C4 Cactus, ponieważ dostępne będą w czterech wersjach kolorystycznych (Black, Grey, Dune oraz Chocolate), które łatwo można dopasować do jednego z 10 oferowanych kolorów nadwozia samochodu.

Nagroda dla C4 Cactusa to nie jedyny sukces francuskiej marki w tegorocznej edycji konkursu Fleet World – w kategorii samochodów typu van pierwsze miejsce jury przyznało modelowi Citroen C4 Picasso.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane