/  / Citroen C4 Cactus

NOWOŚĆ | Citroen C4 Cactus

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Świat zmienia się w zawrotnym tempie i podobnie ewoluują potrzeby klientów. A samochód? Citroen odpowiada na aktualne oczekiwania użytkowników, proponując alternatywne rozwiązanie dla kompaktowych hatchbacków: Citroena C4 Cactus. W niezwykle konkurencyjnym segmencie C o nieco skostniałych już kanonach, C4 Cactus wyróżnia się unikalnym designer.

Sylwetka Citroena C4 Cactus jest łatwo rozpoznawalna i szybko zapada w pamięć. Styl auta wyróżniają:
-  czyste i gładkie powierzchnie
-  płynne linie pozbawione agresywnego charakteru
-  dach i boczna część nadwozia za tylnymi drzwiami „unoszące się” nad dolnym pasem karoserii bez wyraźnego połączenia z nim
-  zaawansowana technologicznie identyfikacja świetlna w postaci świateł do jazdy dziennej LED i reflektorów wbudowanych w Airbumps
-  graficzne elementy dekoracyjne pełniące ściśle określoną funkcję (ochrona karoserii: Airbumps i nadkola; transport przedmiotów: belki dachowe; doświetlenie kabiny: duży panoramiczny dach zapewniający wysoki poziom ochrony termicznej).

Airbumps
To najpełniejszy wyraz designu: połączenie estetyki z funkcjonalnością. Airbumps na bocznych listwach auta i zderzakach urozmaicają graficznie czyste i gładkie powierzchnie C4 Cactus. Dostępne w czterech wersjach kolorystycznych (Black, Grey, Dune i Chocolate), tworzą liczne możliwości personalizacji, łącząc się z 10 lakierami karoserii i 3 tonacjami wnętrza (Ambiance Stone Grey, Pack Habana Inside i Pack Purple Inside). Ale przede wszystkim skutecznie chronią karoserię przed drobnymi uszkodzeniami, o jakie łatwo w codziennym użytkowaniu. Elastyczna warstwa z TPU (termoplastyczny poliuretan) z kapsułami wypełnionymi powietrzem amortyzuje lekkie uderzenia.

Citroena C4 Cactus cechują również optymalne proporcje z korzyścią dla stylu, przestronności wnętrza i komfortu jazdy:
- rozstaw osi wynoszący 2,60 m (taki jak w Citroenie C4) korzystnie wpływa na przestronność wnętrza.
- gabaryty kompaktowego hatchbacka (4,16 m długości, 1,73 m szerokości.
- idealny pod względem proporcji stylistycznych profil, którego 1/3 stanowią powierzchnie przeszklone i 2/3 karoseria.
- tylko 1,48 m wysokości z korzyścią dla aerodynamiki auta,
- skrócone zwisy, dzięki czemu koła osadzone są na skrajach nadwozia.

Niska deska rozdzielcza o poziomym układzie zapewniła więcej przestrzeni pasażerowi z przodu i możliwość wbudowania łatwo dostępnego schowka o dużej pojemności. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu w pełni cyfrowego interfejsu i udoskonaleniu organizacji stanowiska kierowcy poprzez:
- zainstalowanie poduszki powietrznej dla pasażera z przodu w dachu (technologia Airbag In Roof), która rozwija się wzdłuż przedniej szyby (podczas gdy zazwyczaj wbudowana jest w deskę rozdzielczą)
- likwidację przełączników na rzecz dotykowego ekranu 7", który zapewnia dostęp do wszystkich funkcji (klimatyzacji, multimediów, nawigacji, ustawień, telefonu, usług internetowych i systemów wspomagających prowadzenie)
- zastąpienie tradycyjnego wyświetlacza zestawu wskaźników cyfrowym ekranem
- zastąpienie w wersjach ze sterowaną elektronicznie skrzynią biegów ETG tradycyjnej dźwigni zmiany biegów uproszczonym systemem Easy Push, który obejmuje konsolę z przyciskami "D, N, R" w dolnej części deski rozdzielczej i manetkę przy kierownicy do ręcznej zmiany przełożeń.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane