/  / Ciężarówki w wersji Volvo Ocean Race

Ciężarówki w wersji Volvo Ocean Race

Volvo Trucks|
null
© Volvo Trucks
null

4 października startuje najtrudniejszy na świecie oceaniczny wyścig – regaty Volvo Ocean Race. W oczekiwaniu na ten moment Volvo Trucks wprowadza modele Volvo FH i FH16 w specjalnej edycji inspirowanej tym właśnie wydarzeniem.

"To jedyne w swoim rodzaju samochody ciężarowe, które mają wzbudzać szczególny podziw - podkreśla Nigel Atterbury, projektant w Volvo Trucks. "Kierujemy je do przewoźników przepełnionych dumą ze swoich pojazdów oraz pragnących identyfikować się z emocjami i duchem rywalizacji, jakie towarzyszą Volvo Ocean Race. Aby uzyskać mocny, a jednocześnie harmonijny efekt, ich oryginalny design wzbogaciliśmy o dynamiczny motyw fali, nawiązujący do Volvo Ocean Race".

Do elementów stylistycznych Volvo FH i FH16 w edycji Volvo Ocean Race Special Edition należą: The Splash (charakterystyczny dla Volvo Ocean Race znak graficzny, umieszczony na bokach kabiny), znak Globetrotter Volvo Ocean Race, emblematy Volvo Ocean Race na zewnątrz i wewnątrz kabiny oraz specjalne dywaniki podłogowe.

Pojazdy są dostępne w dwóch unikalnych kolorach do wyboru: Dark Knight Pearl lub Millennium Silver Graphics.

Egzemplarze z serii Volvo Ocean Race Special Edition można zamawiać począwszy od wiosny. Jak planuje generalny importer, na rynku polskim kampania na zakup samochodów z omawianej edycji rusza po wakacjach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane