/  / Ciekawy raport na temat opon

Ciekawy raport na temat opon

SKĄPIEC.PL|
null
© skąpiec.pl
null

Serwis Skąpiec.pl sprawdził, które opony osobowe były najchętniej wybierane przez internatów w ostatnich miesiącach i przygotował raport specjalny poświęcony tej właśnie kategorii produktowej. W publikacji, poza rankingiem popularności, znaleźć można także odpowiedź na pytanie, na co najczęściej zawracają uwagę oraz jakie parametry opon preferują zmotoryzowani użytkownicy serwisu.

Dobre opony, które zapewnią komfort jazdy i pozwolą na bezpieczne przemierzanie dróg, to jedna z najważniejszych kwestii dla każdego kierowcy. Które opony najchętniej wybierali w ostatnich trzech miesiącach właściciele samochodów? Przygotowany przez Skąpiec.pl raport specjalny zawiera ranking, w którym zaprezentowano najchętniej wybierane modele opon.

Faworytem okazał się produkt firmy Dębica o nazwie Frigo 2 195/65R15 91T. Oprócz nich w pierwszej trójce znalazły się opony Continental ContiWinterContact TS 850 195/65R15 91T oraz Dębica Frigo 2 175/65R14 82T.

W raporcie znaleźć można również przydatne opinie, wskazówki i porady dla kierowców o tym, jakie opony wybierać zimą i jak odpowiednio dbać o samochód podczas tej wymagającej pory roku.

Krótko o wynikach raportu
Internauci, którzy w okresie od października do grudnia poszukiwali opon za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, w swoich wyborach kierowali się najczęściej kryterium sezon. Z racji na rozpoczynające się chłodne miesiące zdecydowanie najwięcej użytkowników (aż 68,5%) wybierało wariant "opony zimowe".

Parametrem, na który także zwracano dużą uwagę w analizowanym okresie, była szerokość opon. Najpopularniejszymi szerokościami okazały się: 205 mm (zaznaczane przez 23,4% internautów), a także 195 mm, wybierane przez ponad 21,6% użytkowników.

Statystyki serwisu Skąpiec.pl pokazują również, że 19% konsumentów korzystało z filtra "profil". Najczęściej poszukiwane były opony, których profil wynosi 65 (opcję tę wybierało prawie 33% internautów). Chętnie wyszukiwane były także opony o profilu 55 i 60, które wybierało kolejno prawie 27% oraz 16,9% potencjalnych kupujących.

Filtrem, z którego skorzystało około 18% użytkowników porównywarki, był rozmiar felgi. Średnicą, którą zdecydowało się zaznaczyć 36,15% internautów było 15 cali, ale bardzo często poszukiwano także opon o średnicy 16-calowej (35% wszystkich wyborów).

Na kolejnym miejscu pod względem częstości wyboru był producent, którym przy wyborze opon kierowało się 16% internautów. Liderem zostały opony Continental: produkty tej marki cieszyły się prawie 12-procentową popularnością. Zaraz za nimi na drugim miejscu znalazła się polska marka Dębica, która zdobyła około 10% poparcia.

Natomiast kryterium, którym zdecydowanie rzadziej sugerowali się użytkownicy porównywarki Skąpiec.pl, był indeks prędkości (maksymalna szybkość, z jaką może poruszać się pojazd wyposażony w dane opony). Najczęściej wybieranymi opcjami był indeks T-190 km/h (42,2% zaznaczeń w filtrze) oraz H-210 km/h, którą wybrało prawie 35% potencjalnych kupujących.

Opony, które są dobrze dopasowane do marki i modelu samochodu, zapewniają użytkownikom maksymalny komfort podczas jazdy. Nie dziwi więc, że spora część osób podczas poszukiwań korzystała z filtra popularne samochody. Duża liczba zapytań dotyczyła takich samochodów jak Opel Astra (14,3%), Volkswagen Golf IV (12,1%), Ford Focus (12%) oraz Volkswagen Passat B5 (11,4%).

Statystyki serwisu Skąpiec.pl pokazują, że cena opon nie była kryterium determinującym wybór dużej liczby użytkowników porównywarki. Dla wybierających ważniejszym aspektem były parametry techniczne i odpowiednie dopasowanie do samochodu niż sama cena produktu.

Jaką kwotę na zakup przeznaczyliby nieliczni internauci, którzy zdecydowali się na skorzystania z filtra "cena"? Nieco powyżej 25% z wybierających zapłaciłoby za oponę cenę z przedziału 150-200 zł. Ponad 20% użytkowników wolało zdecydować się na nieco tańsze produkty, bo w przedziale 100-150 złotych.

Ceną mieszczącą się w zakresie od 250 do 300 zł było zainteresowanych prawie 17,4%, zaś od 300 do 400 zł za oponę zapłaciłoby około 12% potencjalnych kupujących.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać TUTAJ
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane