/  / Ciekawy crossover marki Hyundai

Ciekawy crossover marki Hyundai

Hyundai|
null
© Hyundai
nullnullnull

Oto ciekawie prezentujący się naszym zdaniem crossover Hyundai HB20X. Samochód już w przyszłym roku pojawi się w sprzedaży, ale o rynku europejskim nie ma mowy (przynajmniej na razie).

Hyundai HB20X ujrzał światło dzienne podczas niedawnej wystawy motoryzacyjnej w Sao Paulo. Samochód ma wejść na rynek brazylijski w pierwszych miesiącach przyszłego roku, uzupełniając gamę nowego Hyundaia HB20 o wersję crossover obok odmian nadwoziowych hatchback i sedan.

Hyundai zapowiada, że gama modeli HB (skrót pochodzi od pierwszych liter słów HYUNDAI BRASIL) została przygotowana właśnie z myślą o perspektywicznym rynku brazylijskim, który należy obecnie do najszybciej rozwijających się na świecie.

HB20X, który dzięki stylizacji zwłaszcza przedniej części nadwozia nasuwa skojarzenia z innymi modelami SUV marki, oferować będzie silnik Gamma 1.6 16V o mocy 128 KM, wyposażony w technologię flex-fuel.

Wszystkie odmiany rodziny Hyundai HB20 będą wytwarzane w nowo-wybudowanej fabryce Hyundai Motor w Piraciciba, położonej niedaleko Sao Paulo.

Na koniec dodajmy, że zaledwie kilka dni temu Hyundai HB20 otrzymał nagrodę dla samochodu roku 2013 w Brazylii. To wyróżnienie powinno zwiększyć szansę na sukces komercyjny nie tylko samej odmiany hatchback, ale i całej rodziny Hyundai HB20 oraz samej marki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane