/  / Chińska podróbka BMW w teście

Chińska podróbka BMW w teście

null
© AUTO BILD ALLRAD/Wolfgang Blaube
null

Jaki poziom jakościowy reprezentuje sobą Shuanghuan CEO – samochód produkcji chińskiej, który powszechnie uważany jest za plagiat modelu BMW X5?

Niemiecki Auto Bild Allrad opublikował jakiś czas temu wyniki testu długodystansowego z udziałem modelu Shuanghuan CEO. Marka samochodu dla większości brzmi zapewne egzotycznie, ale spieszymy dodać, że chodzi o pojazd wytwarzany w Chinach. W roku 2009 uprawomocnił się wyrok sadowy, który na rynku niemieckim formalnie uznał CEO za plagiat BMW X5.

Magazyn Auto Bild Allrad – po zakończeniu testu z udziałem chińskiego modelu – napisał tak: "Shuanghuan CEO to najgorszy samochód, z jakim kiedykolwiek mieliśmy do czynienia". W terenówce pojawiły się duże ogniska rdzy na wszystkich elementach konstrukcyjnych, nieakceptowalne luzy w układzie kierowniczym i wykruszające się tarcze hamulcowe, a także dały się zauważyć m.in. poważne usterki jakościowe w przypadku prawie wszystkich elementów wyposażenia w zakresie komfortu.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, że Shuanghuan w momencie swojej premiery na rynku niemieckim anonsowany był pod hasłem: "BMW X5 za połowę ceny".


Przedruk testu z udziałem Shuanghuana CEO znaleźć można w jednym w numerów magazynu "Auto Świat 4x4". Materiał można też znaleźć w internecie (PATRZ TUTAJ).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane