/  / Chevrolet Camaro zasila szeregi policji w Dubaju

Chevrolet Camaro zasila szeregi policji w Dubaju

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Chevrolet Camaro SS dołączył do floty pojazdów policyjnych w Dubaju, stając się tym samym pierwszym modelem Camaro wykorzystywanym przez policję na Bliskim Wschodzie.

Camaro SS jest napędzane 6,2-litrowym silnikiem V8 o mocy 426 KM i maksymalnym momencie obrotowym 567 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,7 sekundy. Dzięki temu Camaro będzie doskonałym samochodem policyjnym.

Camaro, które będzie wykorzystywane jako samochód patrolowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zostało oficjalnie przekazane policji przez Al Ghandi Auto (dealer Chevroleta w Dubaju).

Ceremonia przekazania auta odbyła się w siedzibie głównej policji w Dubaju.

"Chevrolet Camaro cieszy się dużym uznaniem na całym świecie. To idealny samochód dla policji w Dubaju, ponieważ chcemy unowocześnić naszą gamę pojazdów, aby sprostać restrykcyjnym standardom Emiratów w zakresie bezpieczeństwa - powiedział generał Khamis Mattar Al Mazeina.

"Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który zrealizował zamówienie policji w Dubaju, dotyczące uzupełnienia gamy o samochód patrolowy o wysokich osiągach. Wierzymy, że Camaro spełni wszystkie pokładane w nim nadzieje - powiedział Buti Saeed Al Ghandi.

"Jesteśmy pewni, że zdolność szybkiego reagowania, jaką wyróżnia się model Camaro za sprawą silnika V8 o wysokich osiągach, w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem auta do eksploatacji na drogach Dubaju oraz łatwością serwisowania pozwoli wykorzystywać ten samochód w siłach policji przez wiele lat - dodał Buti Saeed Al Ghandi.

Chevrolet Camaro odniósł ogromny sukces na rynku samochodów sportowych na Bliskim Wschodzie. Model ten przez cztery lata z rzędu (od 2009 do 2012 roku) zdobywał tytuł "Najlepszego Muscle Car" przyznawany przez wiodące publikacje motoryzacyjne.

W lutym Camaro ZL1 zdobyło tytuł "Muscle Car Roku 2012" według magazynu Evo Middle East.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane